obraz do salonu
Obraz na zamówienie cena

Obraz na zamówienie cena

Obraz na zamówienie cena: to zależy Malowanie na zamówienie to niezwykle ekscytująca koncepcja, która przekracza granice

Obraz nieba

Obraz nieba

Obraz Studium błękitu XXIII pochodzi z cyklu poświęconemu linii horyzontu. Malowanie obrazów na zamówienie to uzupełnienie

obraz morza

Obraz plaży

Obraz morza do sypialni Ten obraz to początek całej serii bardzo podobnych prac w tym cyklu.

Obraz morza

Obraz morza do salonu

W morzu możliwości wyboru obrazu do salonu, czemu nie wybrać włąśnie morza? Obraz w salonie, czy

bauhaus w salonie

Bauhaus w salonie

Design i wystrój w stylu Bauhaus to termin opisujący meble, przedmioty, grafikę i wnętrza, które powstały

Jak wieszać obrazy

Jak powiesić obraz?

Obraz olejny na płótnie – historia życia – od krosna do ekspozycji. Słowem wstępu chciałbym napisać,

Jak wybrać odpowiedni obraz do salonu?

Salon to kluczowe miejsce w każdym domu. Odpowiednio dobrane obrazy do salonu dopełniają przestrzeń nadając jej odpowiedni charakter. Moja pracownia malarska obraznamiare.pl to dwa sposoby na zakup obrazu: można albo wybrać gotową pracę z galerii na stronie, albo zamówić namalowanie obrazu według własnego pomysłu.
Pierwsza z możliwości – wybór gotowej pracy z galerii na stronie to przede wszystkim szybkość i pewność. Praca jest już gotowa, dlatego czas na otrzymanie pracy to jedynie czas dostawy. Dostawa na terenie Warszawy gratis, można też dodatkowo zamówić profesjonalne zawieszenie obrazu. System zawieszeniowy jest zupełnie niewidoczny na ścianie a jednocześnie pozwala na korekty położenia obrazu na ścianie.
Wśród gotowych prac znajdują się przede wszystkim dzieła przedstawiające morze i linię horyzontu – jest to główny obszar moich poszukiwań artystycznych. Tematyka idealna do salonu, ale także do biura czy kancelarii.

Natomiast obraz na zamówienie to droga do tego, aby w salonie pojawiło się dzieło sztuki, o jakim zawsze marzyliśmy. Mamy nieograniczone możliwości. Możemy zdecydować się na uwiecznienie na płótnie naszego ulubionego miejsca, zwierzaka lub pluszaka z dzieciństwa.

Przykładem obrazu namalowanego na zlecenie jest Biała plaża.

obrazy do salonu

Obraz który powstał na podstawie zdjęć z wakacji przefiltrowanych przez współpracę twórczą między mną a zamawiającą. Typowe morskie kolory zostały nieco zmodyfikowane, a piasek nieco żółty uległ wybieleniu, aby otrzymać nieco surrealistyczny efekt białej plaży. Więcej o procesie powstawania takiego obrazu na zamówienie można przeczytać w poświęconym tej pracy artykule

Malowanie obrazu na zamówienie to proces. Na każdym etapie tego procesu jestem otwarty na korekty, uwagi i dyskusję o powstającym dziele. Zawsze staram się poznać odbiorcę, estetykę, jaką preferuje, jego ulubionych artystów, kolory i przede wszystkim dobrze zrozumieć pomysł na obraz. Gdy koncepcja jest w bardzo wstępnej fazie, pomagam się jej wykrystalizować. Chętnie pojadę, aby obejrzeć i sfotografować daną przestrzeń, mogę też pomóc rozplanować rozmiar obrazów i ich miejsca na ścianach. Na bazie tych zdjęć tworzę wizualizację wnętrza, co pomaga dopracować koncepcję malarską.


Moda na obrazy w domu – od tego wszystko się zaczęło

Obrazy zdobiły pomieszczenia Polaków już od czasów renesansu. Wówczas zaczęły pojawiać się obrazy nie tylko religijne, ale również te z motywami świeckimi. Największą popularnością cieszyły się wtedy portrety magnatów i władców, które zdobiły ściany dworków i posiadłości. Największy rozwój malarstwa w Polsce przypada na okres Baroku, wtedy też pojawiło się wielu twórców, którzy z czasem zdobyli światową sławę.
Z biegiem lat zainteresowanie malarstwem rosło. Ludzie zaczęli doceniać wartość namalowanego piękna. Coraz częściej kupowano obrazy znanych artystów. Ci, którzy nie mogli pozwolić sobie na drogie dzieła zdobili swoje domy obrazami lokalnych artystów. Wraz z rozpowszechnieniem malarstwa ludzie sukcesywnie zaczęli doceniać jego wartość. Zauważono, że obrazy są nie tylko ciekawą ozdobą, ale również wspaniałą inwestycją, która wraz z upływem lat zyskuje na wartości.
W obecnych czasach mamy nie tylko szerszy wybór artystów, u którego możemy zamówić lub zakupić swoje idealne dzieło, ale również możemy dobrać obraz ściśle pod wystrój wnętrza, w którym obraz ten będzie się znajdował.
Największą popularnością cieszą się obrazy do salonów.


obrazy do salonu


To właśnie w salonie przyjmujemy swoich gości, rodzinę i przyjaciół, dlatego zależy nam, aby jego wnętrze było dopracowane w każdym calu. W zależności od naszego gustu i upodobań możemy nasz salon zaprojektować w stosownym stylu. Ponieważ mamy dostęp do inspiracji architektonicznych niemalże z całego świata, nasz salon możemy urządzić czerpiąc inspiracje z jednego lub wielu stylów.


Sztuka w salonie a styl nowoczesny i skandynawski

Styl nowoczesny, cechuje szeroka dowolność w doborze pasujących do siebie elementów wystroju pomieszczenia. Dzieje się tak, ponieważ styl ten nie został dotąd konkretnie zdefiniowany. Głównymi wyznacznikami tego stylu są prostota, funkcjonalność i wysokie poczucie estetyki. Ogromną wagę przywiązuje się tutaj do zastosowania technologii, które będą zarazem nowoczesne i eleganckie. Całość zazwyczaj dopełnia kolorystyka utrzymana w pastelowych tonach. Idealnym obrazem do salonu w stylu nowoczesnym będzie współczesny obraz wykonany na płótnie.

Styl skandynawski najbardziej przypadnie go gustu ludziom, którzy cenią naturalne elementy wystroju wnętrza i połączenie praktycznej wolnej przestrzeni. Salon w stylu skandynawskim będzie wypełniony drewnianymi, często surowymi meblami oraz dodatkami w pastelowych kolorach. Styl ten łączy wygodę i prostotę. Najlepiej w pomieszczeniach urządzonych w ten sposób będą się czuli minimaliści dążący do ciągłego kontaktu z naturą.


Kilka słów o stylu glamour i stylu rustykalnym

Osoby, które cenią ponadczasowość docenią kunszt stylu klasycznego. Cechą rozpoznawczą stylu klasycznego są eleganckie aranżacje wzbogacone stylowymi wzorami i materiałami najwyższej jakości. Kolorystyka używana we wnętrzach o stylu klasycznym jest utrzymana w jednolitym tonie. Dominują tutaj odcienie złota, brązu oraz bieli. Szczególnie charakterystyczne w salonach urządzonych według stylu klasycznego są meble, które będą dawać skojarzenia wytwornych dworków i pałaców. Strategicznym miejscem w klasycznym salonie jest kominek, na którym możemy umieścić nasz obraz.

Styl glamour stanowi niejako przeciwieństwo poprzednich stylów. Tutaj prostota i minimalizm została zastąpiona luksusem i dopełnieniem każdej przestrzeni szykownym detalem. Swoje miejsce w takim salonie odnajdzie każde, niebanalny i bogaty element wystroju. Segmenty pomieszczenia stylu glamour powinny składać się na wytworna całość, w której obrazy są klasycznym „must have” Salon w stylu glamour będzie idealnym miejscem do pokazania całej kolekcji obrazów, której jesteśmy miłośnikami.

Zupełnie odmienny od stylu glamour – styl rustykalny, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Rustykalny salon będzie przede wszystkim przytulny i tradycyjny. Inspiracji w urządzaniu wnętrz będą nam dostarczać tutaj wiekowe, wytworne dworki i wiejskie domki. Szczególnie wyróżniające będą tutaj stare, dobrze zachowane elementy wystroju, które będą dopełniać naturalne dekoracje.