wynajem obrazów

Obraz do salonu lub biura – gdzie wynajmować i kupować?

 

Ciekawa alternatywa czy uzupełnienie kupna dzieł sztuki?

 

Wybór obrazu do salonu – gdzie szukać dzieł sztuki? Polecam przede wszystkim stronę artTV, gdzie przygotowuję podstronę poświęconą w całości tej tematyce, link jest tu: obrazy do salonu Wynajem obrazów i klasyczny zakup dzieła sztuki – czy te pojęcia muszą być w opozycji? Rynek sztuki ma swoją specyfikę. Popyt, podaż i cena kształtują się tutaj zupełnie inaczej niż na klasycznym rynku towarów i usług. Sztuka, talent, dzieło – to wszystko pojęcia ulotne, wymykają się jednoznacznej definicji. Zakup czy zamówienie obrazu nie jest sprawą prostą. Wybrać drogą ale pewną pracę uznanego artysty czy zaryzykować i kupić młody talent? Wynajem obrazów lub rzeźby to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą decydować od razu czy kupić dane dzieło sztuki.

wynajem obrazów
wynajem obrazów

 

Obraz do biura – wynajem to wygodne rozwiązanie

 

W przypadku dekoracji biura, kancelarii lub domu, kiedy chodzi o zakup całego cyklu obrazów – tu idealnym rozwiązaniem jest wynajem. Przy większej, złożonej ekspozycji możliwe jest, że nie wszystkie obrazy będą dobrze działać razem. Wynajem dzieł sztuki na rok lub 6 miesięcy to możliwość zapoznania się z tym jak wyglądają obrazy w grupie. Najstarszą w Polsce firmą proponującą wynajem obrazów jest Art Office. Tam można wynająć obraz do biura uznanego artysty a jeśli dzieło będzie pasować do danej przestrzeni to można je kupić. Połączenie prac malarskich w kilku pomieszczeniach to mnóstwo możliwości. W takim przypadku można starać się dopasować prace pod względem tematu, kolorystyki i charakteru prac. Otrzymamy w ten sposób ekspozycje bardziej spójną, ale może być nieco monotonna, lub nawet przytłaczająca. W opozycji do takiego rozwiązania jest zbiór prac bardziej różnorodnych. Bezsprzecznie interesujące rozwiązanie, ale niesie za sobą konieczność uważnego doboru prac i wielość możliwości. Wynajem prac próbny okres wynajmu może pomóc zarówno w ocenie czy obrazy nie są zbyt monotonne jak i czy nie ma między nimi zbyt dużych zgrzytów.

 

Obrazy w przestrzeni biurowej – ekspozycja wykonane przez Art Office
 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie i wynajmie

 

Przy zakupie i wynajmie obrazów warto jest zobaczyć jak obraz działa w praktyce. Samo oglądanie pracy malarskiej na monitorze komputera może okazać się niewystarczające. Ekran potrafi przekłamywać obraz, kolory mogą mieć inny odcień. Wpływ na to może mieć szereg czynników. Niezwykle istotne jest światło przy jakim robione jest zdjęcie i ustawienia monitora na którym jest oglądane. Najważniejsze – czy obraz nie został podrasowany na etapie postprodukcji. Przed zakupem warto z pracą zapoznać się osobiście.