Obraz na zamówienie

Kim jestem i jak maluję

Moje  działania artystyczne to przede wszystkim poszukiwania artystyczne. Realizuję równocześnie trzy drogi poszukiwań artystycznych:

1. eskapizm – czyli całkowite zerwanie ze światem podatków, urzędów, instytucji, parkometrów, abonamentu radiowo-telewizyjnego, strategii marketingowych, targetowania, bodźcowania, wałkowania i nnych tego typu głupot. Eskapizm to obrazy idące w stronę snu, ale nie nazwałbym ich surrealizmem. To mnóstwo innych zagadnień, analiza koloru, plamy barwnej, mgły, światła. Ten cykl prac powstaje w najwyższej wolności twórczej i jako takie obrazy te są najdroższe i powstają najdłużej.

2. Drugi obszar moich poszukiwań artystycznych to zagadnienia związane z linią horyzontu. Maluję horyzont nie wprost, nieraz nie ma go nawet na obrazie, ale jak mówili Indianie – najważniejsze jest to czego nie ma a więc jest.

3. Trzeci wątek moich poszukiwań twórczych to portret. Od zawsze fascynował mnie człowiek, zawsze wolałem kino od teatru, ponieważ w teatrze bohater jest bardziej anonimowy, ogólny, widziany z daleka, w kinie duże przebitki na twarze aktorów od zawsze budziły moje zainteresowanie. Fizjonomia to miejsce gdzie idealnie można obserwować światło.

Obrazy z drugiej i trzeciej grupy mogę realizować na zamówienie. Jako Firma Portretowa Pilikowski maluję portrety na zamówienie, ale także dla siebie jako studium światła i twarzy. Natomiast osoby zainteresowane moją nieskrępowaną twórczością, miejscem gdzie nie ma zamówienia, jest tylko wolny strumień świadomości zapraszam do zapoznania się z tymi pracami tu:

Escapism 1, olej na płótnie , 130x130 cm

Malarstwo - Pilikowski
Malarstwo – Pilikowski