Obraz na zamówienie

Moje malarstwo na zamówienie jest ściśle związane z pracą twórczą i obejmuje obrazy znajdujące się w zakresie moich poszukiwań artystycznych. Maluję linię horyzontu, wykorzystując w tym celu głównie niebo, chmury, ich subiektywne obrazy, dachy domów i elementy architektury. Zamówienie obrazu oznacza w praktyce zamówienie pewnych kierunków poszukiwań, azymutów kolorystycznych, natomiast cały proces malarski – określanie brył, kształtów, proporcji, ewentualne uproszczenia obiektów, dekonstrukcja rzeczywistości – pozostaje w zakresie swobody twórczej artysty.

Sekwencja wydarzeń przy malowaniu obrazu na zamówienie w Pracowni Malarskiej Tomasza Pilikowskiego wygląda następująco:

  1. Zapoznanie się z przestrzenią, w której będzie wisiał obraz, omówienie emocji poszukiwanych przez zamawiającego, marzeń, inspiracji.
  2. Ustalenie azymutów kolorystycznych, czyli określenie, jakie kolory będą dominować na obrazie.
  3. Ustalenie formatu pracy.
  4. Wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny obrazu.
  5. Prace malarskie.
  6. Akceptacja (lub w sytuacji niesatysfakcjonującego rezultatu prac – możliwość odrzucenia obrazu)
  7. W przypadku zaakceptowania obrazu następuje wpłata reszty umówionej kwoty (pozostałe 70% ceny obrazu). Po otrzymaniu środków obraz jest bezzwłocznie dostarczany do klienta.
  8. W przypadku odrzucenia obrazu praca pozostaje w zbiorach Pracowni Malarskiej Tomasza Pilikowskiego a zamawiający, niczym nie niepokojony, zanurza się w proces swojego żywota równocześnie, powstrzymując się od wszelkiej krytyki i braku zadowolenia.

Zamówienie obrazu w pracowni malarskiej Tomasza Pilikowskiego nie obejmuje malowania portretów, ludzi i zwierząt. Nie maluję też kopii istniejących prac.

Inspiracją dla powstania regulaminu Pracowni Malarskiej Tomasza Pilikowskiego był Regulamin Firmy Portretowej Witkacego.

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do kontaktu drogą mailową: tomaszpilikowski@gmail.com lub telefonicznie 663 691 769.

 

Obraz na zamówienie
Obraz na zamówienie