Obraz do kuchni

Olejne obrazy do kuchni, reprodukcje

Zastanawiasz się jak ozdobić swoją kuchnię bądź jadalnię? Niezależnie od tego w jakim stylu zaaranżowane masz pomieszkanie, obrazy okażą się sprawdzoną formą dekoracji. Możesz wybrać motyw obrazu oraz spersonalizować go do swoich oczekiwań. Najczęściej do kuchni realizowane są zamówienia z motywem kwiatów, martwej natury lub abstrakcji. Z uwagi na tę tematykę są to głównie prace o wyrazistych kolorach. Jednak równocześnie popularne są także obrazy czarno białe oraz obrazy retro. Ja proponuję jeszcze inną możliwość – słodkości jako temat malarski.

Ostatnio namalowałem kilka obrazów na których przedstawiam słodkie ciasta. Ową tematykę słodkości połączyłem z moim ulubionym tematem czyli linią horyzontu. Linię horyzontu można znaleźć w rozmaitych miejscach, np na łące, w polu itp, ale do moich zdecydowanych faworytów należy morze. W moich obrazach z ciastami morze nie pojawia się wprost, jest jedynie zasygnalizowane.

obraz do kuchni
obraz do kuchni

Przesyłasz zdjęcie – ja przygotowuję wizualizację

Nie jesteś pewna/pewny czy dany obraz będzie dobrze wyglądał w Twojej kuchni? Prześlij mi zdjęcie pomieszkania, a ja przygotuję dla Ciebie wizualizacje. Wezmę pod uwagę kolorystykę i charakter pomieszczenia. Masz już konkretny pomysł? Świetnie, wyślij mi zdjęcie i wykonam dla Ciebie obraz. Wszystkie oferowane obrazy kuchenne są ręcznie malowane farbami olejnymi.

Obraz do kuchni
Obraz do kuchni i morze, 50 x 65, Tomasz Pilikowski

 

Możesz nadać swojej kuchni eleganckiego charakteru wybierając obraz, który podkreśli styl wnętrza. Za pomocą jasnych obrazów o żywych kolorach z łatwością rozjaśnisz i urozmaicisz pomieszczenie. Proponuję obrazy kuchenne z różnymi motywami oraz o różnych rozmiarach ponieważ nieraz kuchnie mają bardzo nietypowe kształty, lub funkcjonują jako część salonu. W takich sytuacjach nieraz konieczne jest aby płótno było bardzo wąskie i długie lub miało inny, niestandardowy kształt. Interesującym rozwiązaniem jest także cały cykl obrazków o bardzo niedużych, pocztówkowych wymiarach. Taki cykl może działać naprawdę dobrze, zwłaszcza wtedy gdy są to ciekawe obrazki – np. cykl prac gdzie na każdy płótnie znajduje się inny owoc. Nie bójmy się także odważniejszych, zabawnych rozwiązań.

Obraz banana
Banan na różowym tle, 50×60, Tomasz Pilikowski

 

Kuchnia rustykalna – projekt, design i obraz

Kuchnia w stylu rustykalnym to bardzo modne i ciekawe rozwiązanie. Kuchnie zaprojektowane w tym charakterze to pomieszczenia bardzo pogodne. Mają w sobie coś pięknego. W takich projektach istotne jest poczucie komfortu użytkowników. W takiej kuchni łączy się duch wiejskiej chaty, szczęście, piękno i nowoczesność. Taka kuchnia to centrum rodzinnego ogniska. Rejwach dzieci, niecierpliwość przy czekaniu na posiłek. Takie emocje to wymarzone miejsce na sztukę. Nie wielką, niezrozumiałą i szalenie jak awangardową, tylko delikatną, subtelną, ludzką. W kuchni rustykalnej idealnie sprawdzą się obrazy olejne na płótnie. Len to materiał szary, naturalny – idealnie komponuje się z drewnem, którego jest mnóstwo w rustykalnej kuchni.

 

Reprodukcja, czyli kopia obrazu w kuchni

Mnogość motywów umożliwia wybranie obrazów również do kuchni rustykalnej, angielskiej czy skandynawskiej. Obrazy z ciastami, morzem, kwiaty, pejzaż – to wszystko ogromne możliwości stworzenia naprawdę ciekawego obrazu do kuchni. Co jednak w przypadku gdy masz już swój ulubiony obraz jakiegoś słynnego malarza? W takiej sytuacji możesz zamówić u mnie reprodukcję danego dzieła. Oczywiście pojawia się pytanie czy to legalne? Jak wygląda od strony prawnej kwestia kopiowania obrazów? Czy prawo zabrania tworzenia reprodukcji? Ustawodawca uregulował tę kwestię bardzo konkretnie. Jeśli od śmierci artysty minęło 70 lat to przedawniają się autorskie prawa majątkowe.

Zachęcam również do zapoznania się z proponowanymi przeze mnie obrazami religijnymi oraz przeczytania jak złożyć zamówienie na obraz.