Jarek Kubicki obrazy z policjantami, podcasty

Jarek Kubicki - Obrazy policja

#Zostańwdomu – podcasty i Jarek Kubicki pomogą przetrwać pandemię

Okres pandemii i walki z koronawirusem to czas zmian. Każda zmiana, każdy wstrząs to głównie zagrożenie. Z tego powodu ludzie boją się zmian i całe życie starają się zabezpieczyć przed nagłymi zmianami. Co więcej większość z nas już wie, że ZMIANA rzadko kiedy oznacza zmianę na lepsze. Tym bardziej nieoczekiwana nagła zmiana wynikająca z działania czynników zewnętrznych. Co innego zmiana mozolnie wypracowana latami ciężkiej harówki – ta w rezultacie może oznaczać jakąś poprawę. Jednak nagła zmiana wynikająca z działań losu to jeśli nie jest wygranym losem na loterię oznacza z reguły powódź, chorobę, wypadek, pożar lub inne zagrożenie.

 

Obraz olejny – nadzieja i narzędzie

Godne uwagi jest to, że w społeczeństwie jest trochę jak na filmach przyrodniczych, w królestwie zwierząt. Z tą różnicą, że u zwierzaków wszystko jest bardziej wyraziste – tam jak na dłoni widać różne postawy. Na przykład zając szarak kryje się pod miedzą truchlejąc na myśl o tysiącach zagrożeń. Dlatego też większość zajęcy pamięta o tej prostej zasadzie:

Rynek sztuki
Rynek sztuki

Inaczej do zmian odnosi się nosorożec, hipopotam lub słoń, które majestatycznie powoli reagują na to co dzieje się w ich otoczeniu. Jeszcze inaczej zachowuje się tygrys lub gepard. Przyczajony, gotów doskoku czeka na to aby w odpowiednim momencie zaatakować i zadać mocny cios. Podobnie w społeczeństwie zmiany, które dla większości oznaczają zagrożenie, dla jednostek posiadających zmysł, wyczucie i zdolność do skutecznego zadziałania mogą oznaczać okazję. W literaturze mamy przykład takiej postawy. Stanisław Wokulski zaczynał jako ubogi pomocnik, a wykorzystując wojnę i przeprowadzając ryzykowne transakcje zarobił przyzwoity majątek.

 

Policja – Jarek Kubicki

Oczywiście w postawach “tygrysów” nie ma nic niekorzystnego i postać Wokulskiego też postrzegana jest jako pozytywna. Powstaje pytanie – kto w trudnej sytuacji pandemii koronawirusa działa i stara się zrobić coś pozytywnego. Na warsztat weźmy świat sztuki. Tutaj zakaz organizowania wystaw, wernisaży, koncertów, spektakli teatralnych – to cios. Artyści mogą stać się ofiarami tej zmiany lub próbować ją wygrać.

Zjawisko uciążliwych kontroli policyjnych które doskwierają ludziom na całym świecie to problem, który aż się prosi o komentarz artysty. Dlatego malarz, grafik, Jarek Kubicki zrobił serię prac w których w zabawny sposób przedstawił problematyczne interwencje policjantów.

Jarek Kubicki - Obrazy policja
Jarek Kubicki – Wygnanie z Edenu (© JAREK KUBICKI / FACEBOOK)
Jarek Kubicki - Obrazy policja
Przykłady dzieł – Jarek Kubicki – Krzyk  (© JAREK KUBICKI / FACEBOOK)

 

Jarek Kubicki - Obrazy policja
W altanie przerobione przez Jarka Kubickiego (© JAREK KUBICKI / FACEBOOK)

Pełna galeria prac przerobionych przez Jarka Kubickiego jest na jego profilu na Facebooku Jarek Kubicki – obrazy z policjantami

Pomysł artysty okazał się na tyle nośny, że mówiono o nim nawet na BBC Jarek Kubicki

Warto podkreślić, że to nie pierwszy pomysł artysty związany z pandemią koronawirusa. Już wcześniej Jarek Kubicki zaprezentował swoją serię prac pt. “The faces of Quarantine“. Link prowadzi do galerii na stronie artysty z którą bez wątpienia warto się zapoznać.

 

Jarek Kubicki podcasty

Na koniec jeszcze jeden pomysł artysty – a mianowicie podcasty. Artysta z pomocą profesjonalnych aktorów przygotował znakomite, humorystyczne podcasty. Nagrania zabawnych dialogów profesjonalnie odegrane przez aktorów brzmią świetnie. Dlatego zapraszam do posłuchania – Jarek Kubicki podcasty.